Adwokat Joanna Zielińska szybki rozwód

Rozwód na jednej rozprawie

ROZWÓD NA JEDNEJ ROZPRAWIE

TAK!
ILE TRWA SPRAWA ROZWODOWA?

Czas trwania sprawy rozwodowej zależy od wielu czynników – główny to czy strony będą chciały orzekania o winie. Gdy małżonkowie, strony zgodnie będą zgadzały się na rozwód bez orzekania o winie, to jest szansa zakończenia sprawy na jednej rozprawie.

Rozwód z orzekaniem o winie może się ciągnąć długo nawet kilka lat.

ROZWÓD A DZIECI – jeżeli strony mają dzieci, to porozumienie odnośnie do spraw dziecka jest warunkiem szybkiego zakończenia postępowania.

ROZWÓD A PODZIAŁ MAJĄTKU – wcześniejsze przesłanie sądowi zgodnego wniosku o podział majątku zwiększa szanse na rozpoznanie wniosku rozwodowego na pierwszej i równocześnie ostatniej rozprawie.

Adwokat Joanna Zielińska
Szybki rozwód

Udowadnianie winy rozkładu małżeństwa, walka o władzę rodzicielską, spory o alimenty przedłużają sprawę rozwodową. Wszelkie niespodzianki w dniu rozprawy dotyczące: winny, alimentów czy kontaktów z dzieckiem mogą sprawić, że będą potrzebne kolejne rozprawy. Wniosek o zaniechanie orzekania o winie można także złożyć w toku postępowania. Będzie miało to sens wyłącznie wtedy, gdy będzie to zgodny wniosek obu małżonków.

Adwokat Joanna Zielińska reprezentuje swych Klientów na każdym etapie sprawy, zapewnia doradztwo, jest to bardzo ważne, gdy druga strona też korzysta z pomocy prawnika. Własny Adwokat Rozwodowy daje pewność odpowiedniego reprezentowania i chronienia w skomplikowanym procesie rozwodowym.

ZŁOŻENIE POZWU ROZWODOWEGO

POZEW ROZWODOWY – należy złożyć we właściwym sądzie okręgowym, powinien być profesjonalny i dopasowany do naszej sytuacji. Warto przeprowadzić konsultację z adwokatem, jakie dokumenty złożyć w sądzie dla ułatwienia procesu rozwodowego. Adwokat Joanna Zielińska pomoże w wypracowaniu wspólnych lub jak najmniej rozbieżnych stanowisk małżonków, to znacznie przyspiesza procedury rozwodowe. Po wniesieniu pozwu i uiszczenie opłaty sądowej sąd wysyła odpis pozwu do strony pozwanej, która będzie miała czas na przedstawienie sądowi swojego stanowiska. Od wniesienia pozwu do pierwszej rozprawy absolutne minimum to 3 miesiące częściej do kilku ok. 4 -5 miesięcy, dokładniejsze informacje można uzyskać w swoim sądzie.

PRAWOMOCNOŚĆ I ODPIS WYROKU W SPRAWIE ROZWODOWEJ

Adwokat Joanna Zielińska szybki rozwód
Adwokat Joanna Zielińska Prawo Rodzinne – rozwód

Jeżeli strony akceptują wyrok to jego uprawomocnienie następuje po upływie 7 dni od jego ogłoszenia. Sąd jednak stwierdza prawomocność nie wcześniej jak po upływie 14 dni od ogłoszenia wyroku i dopiero wtedy należy wykonać telefon do sądu, aby dowiedzieć się czy orzeczenie już się uprawomocniło.

ODPIS WYROKU – aby otrzymać odpis wyroku, należy złożyć wniosek do sądu o przesłanie dokumentu. Strona niezadowolona z treści wyroku ma 7 dni od ogłoszenia wyroku na złożenie wniosku o uzasadnienie, a następnie 14 dni od daty otrzymania uzasadnienia – na złożenie apelacji.

SĄD APELACYJNY – rozpatruje odwołanie, gdy sad apelacyjny nie uchyli wyroku, to wydaje orzeczenie, które jest od razu prawomocne po ogłoszeniu.

Adwokat Joanna Zielińska 
Kancelaria Adwokacka
Oddziały Kancelarii:
Łódź, Pabianice, Brzeziny
zadzwoń: 609 776 542

Zobacz nasze pozostałe wpisy na blogu