Strona Joanny ZIelińskiej

Sprawy Spadkowe Łódź

Prawo Spadkowe

Prawo spadkowe to dział prawa cywilnego, który reguluje dziedziczenie praw i obowiązków po śmierci spadkodawcy. Sprawy spadkowe obejmują zarówno dziedziczenie ustawowe, jak i testamentowe oraz odpowiedzialność za długi spadkodawcy, a także szereg innych zagadnień takich jak np.: zachowek, dział spadku, wydziedziczenie spadkobiercy czy odrzucenie spadku. Prawnik spadkowy musi wykazać się dobrą znajomością prawa cywilnego materialnego oraz prawa proceduralnego. Służę Państwu w tym obszarze rozległą wiedzą i doświadczeniem, także w sprawach dotyczących dziedziczenia gospodarstw rolnych.

Sprawy spadkowe

Stwierdzenie nabycia spadku
Czytaj więcej
Zachowek
Czytaj więcej
Dziedziczenie majątku
Czytaj więcej
Podział majątku spadkowego
Czytaj więcej

Co mnie wyróżnia?

Analityczne podejście do spraw spadkowych

Prawo spadkowe wymaga często sięgnięcia do historii danej rodziny i archiwalnych dokumentów sprzed kilku pokoleń oraz analizy przepisów, które dawno zostały uchylone, które mogą mieć wpływ na obecną sytuację potencjalnych spadkobierców. Bez tego określenie sytuacji prawnej aktualnych spadkobierców byłoby niemożliwe.

Dbałość o interesy moich klientów

Adwokat od spraw spadkowych powinien zawsze szukać optymalnej drogi do osiągnięcia założonego celu. Nie zawsze będzie to droga najprostsza lub najtańsza. Zawsze zakreślam swoim klientom korzyści i ryzyka związane z obsługą spraw spadkowych.

Minimalizacja odpowiedzialności spadkobierców

Polskie prawo spadkowe w wielu przypadkach przewiduje odpowiedzialność spadkobierców za zobowiązania osoby zmarłej. Często jednym z elementów strategii procesowej jest ograniczenie tej odpowiedzialności do minimum tak, aby w miarę możliwości pasywa obciążały osoby przyjmujące spadek w jak najmniejszym stopniu.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się ze mną, zapewniam rzetelną i uczciwą obsługę.

podpisanie umowy

Prawo spadkowe Łódź, Brzeziny, Pabianic

Teren działania kancelarii

Głównym terenem działania mojej kancelarii jest Łódź, Brzeziny i Pabianice, czyli miastach, w których dostępne są biura kancelarii. Bez względu na te organizacyjne udogodnienia służę Państwu pomocą na terenie całego województwa łódzkiego.

Siedziba główna mojej kancelarii znajduje się w samym centrum Łodzi – przy ul. Piotrowskiej 82/XIII „U”. Adresy filii w Brzezinach i Pabianicach znajdziecie Państwo w stopce mojej strony internetowej.