Adwokat Joanna Zielińska

JOANNA ZIELIŃSKA

Kancelaria Adwokacka

609-77-65-42

Rozwód i Podział majątku Łódź
Pabianice, Brzeziny

 Zakres prowadzenia sprawy rozwodowej przez Kancelarię Adwokacką Adwokat Joanna Zielińska Łódź, Pabianice i Brzeziny:

  • Orzeczenie o winie lub bez orzekania o winie – adwokat Joanna Zielińska rzetelnie przeprowadzi każdą sprawę o rozwód w Łodzi.
  • Alimenty na rzecz małżonka bądź dzieci – nasza Kancelaria Adwokacka wesprze każdego, kto chce wnieść pozew o uzyskanie alimentów od małżonka na utrzymanie swoje bądź dziecka. Oferujemy fachową pomoc adwokata do spraw alimentów w Łodzi.
  • Ustalenie kontaktów z dzieckiem – rozwód małżonków posiadających potomstwo wiąże się z rozdzieleniem dziecka z jednym z rodziców. W sprawach o ustalenie kontaktów z dzieckiem fachowo pomoże nasza Kancelaria Adwokacka.
  • Władza rodzicielska nad dzieckiem – pomoc oferowana przez naszego adwokata obsługującego rozwody w Łodzi dotyczy także kwestii związanych z udzieleniem władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi rozwodzących się małżonków.
  • Zabezpieczenie roszczenia o alimenty i eksmisje na czas trwania procesu – nasz adwokat udzieli fachowej pomocy w przypadku chęci uzyskania zabezpieczenia alimentów. Należy wtedy złożyć stosowny wniosek do sądu wraz z pozwem, w toku postępowania alimentacyjnego lub przed jego wszczęciem. W przygotowaniu wniosku pomoże Kancelaria Joanny Zielińskiej.
  • Eksmisja małżonka – pomożemy Państwu w aspektach prawnych związanych z trudną sytuacją rodzinną, gdy jeden z małżonków swoim rażąco nagannym zachowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie. W takim przypadku sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka. Podejmiemy się poprowadzenia każdej tego typu sprawy.
  • Ustalenie tymczasowego korzystania ze wspólnego mieszkania – ustalenia te następują na drodze wyroku orzekającego rozwód. Sąd ustala w jaki sposób strony mają korzystać ze wspólnej nieruchomości. Oferujemy profesjonalne wsparcie w całej sprawie rozwodowej.
  • Prowadzenie mediacji – rozwody wymagają nierzadko umiejętności wypracowania odpowiedniego konsensusu na drodze dobrowolnego porozumienia – Kancelaria Adwokacka Joanny Zielińskiej oferuje profesjonalną mediację między małżonkami znajdującymi się w konflikcie.
  • Podział majątku wspólnego między małżonkami – adwokat Joanna Zielińska dołoży wszelkich starań w uzyskaniu satysfakcjonującego i uczciwego rozdzielenia dóbr materialnych.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak trudnym momentem w życiu jest rozwód. Mamy również świadomość, że zaangażowany oraz doświadczony adwokat może znacznie ułatwić przetrwanie tych ciężkich chwil. Kancelaria Adwokacka Adwokat Joanny Zielińskiej specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej w zakresie spraw o rozwód, a także o podział majątku wspólnego, każdą sprawę traktując priorytetowo. Podejmujemy się rzetelnej oraz skutecznej pomocy, z której skorzystać mogą mieszkańcy Łodzi, Brzezin i Pabianic. Rozwód to okoliczność generująca ogromne ilości stresu, dlatego naszą pracę opieramy na założeniu, że adwokat powinien być w pełni zaangażowany i troszczyć się o losy klienta. Do spraw podchodzimy z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, biorąc pełną odpowiedzialność za formalności, wsparcie w postaci merytorycznej wiedzy oraz troskę o ograniczenie kosztów, zarówno psychicznych, jak i materialnych, które zwykle generują rozwody, czy też sprawy o podział majątku.

Aby w pełni usatysfakcjonować każdego klienta i zadbać o jego interesy w profesjonalny i efektywny sposób, chętnie podejmujemy dialog, który, jak wiemy z doświadczenia, znacznie przyspiesza rozwody i wiele ułatwia jeśli chodzi o osiągnięcie porozumienia. Jeśli czeka Cię rozwód i szukasz adwokata, który w jego trakcie zagwarantuje Ci poczucie bezpieczeństwa oraz w razie potrzeby skutecznie przeprowadzi sprawę o podział majątku,to zapraszamy do wizyty w naszej siedzibie umiejscowionej w Łodzi lub filiach w Brzezinach i Pabianicach.

Podział majątku

Kancelaria Joanny Zielińskiej prowadzi sprawy rozwodowe i sprawy o podział majątku, ułatwiając klientom z Łodzi, Pabianic i Brzezin poradzenie sobie z aspektami prawnymi rozstania z partnerem.

Przy wsparciu adwokata można przeprowadzić podział majątku po rozwodzie na dwa sposoby. Jeden to ugoda – polubowne porozumienie między małżonkami, drugi postępowanie sądowe, zazwyczaj dłuższe i bardziej skomplikowane.

Pierwszym krokiem jest zawsze wysłanie napisanego według wzoru wezwania do podziału majątku własnego do współmałżonka, niezależnie od tego, na który z tych dwóch sposobów się zdecydujemy. Aby oszacować rodzaj podziału mienia, konieczna jest wycena wartości majątku i ustalenie jego składu. Małżonkowie mogą złożyć sobie wzajemnie propozycje względem tego, jak widzą rozdział majętności, rodzaj i terminy spłat czy rozliczenia nakładów poniesionych na rzecz majątku oraz pożytków, które on przynosi.

Doświadczony adwokat gwarantuje pełne zaangażowanie i priorytetowe potraktowanie każdej sprawy, rzetelność i profesjonalizm. Dzięki temu klient czuje się bezpiecznie i łatwiej przechodzi przez trudny okres rozwodu, mając pewność, że kancelaria we właściwy sposób zadba o jego interesy.