Adwokat Joanna Zielińska

JOANNA ZIELIŃSKA

Kancelaria Adwokacka

609-77-65-42

Alimenty, sprawy alimentacyjne Łódź
Pabianice, Brzeziny

Adwokat Joanna Zielińska zajmuje się obsługą spraw alimentacyjnych na terenie Łodzi, Brzezin i Pabianic.

Alimenty to środki, które osoba jest prawnie zobowiązana przeznaczyć na rzecz drugiej, w celu dostarczenia jej niezbędnych funduszy na utrzymanie. Świadczenia alimentacyjne dotyczą krewnych w linii prostej, rodzeństwa i małżonków. Wartość alimentów uzależniona jest od możliwości zarobkowych i majątkowych płacącego.

Zanim wystąpi się z roszczeniem o alimenty, należy zaczerpnąć profesjonalnej porady prawnej. Pomoże to skutecznie i sprawnie uzyskać oczekiwaną pomoc finansową, a także pozwoli uniknąć błędów merytorycznych w sprawie. Adwokat Joanna Zielińska to specjalista do spraw alimentów w Łodzi, Pabianicach oraz Brzezinach. Jej działania w tym zakresie obejmują:

  • Pomoc w uzyskaniu zabezpieczenia roszczenia o alimenty – zabezpieczenie to polega na otrzymaniu niezbędnych środków na utrzymanie osobie uprawnionej już w trakcie trwającej sprawy o alimenty.
  • Porady prawne – fachowa i obszerna wiedza Adwokat Joanny Zielińskiej na temat alimentów pozwoli na prawidłowe poprowadzenie sprawy poprzez zwiększenie świadomości Klienta i nakreślenie podstawowych błędów, zmniejszających skuteczność tego typu postępowań.
  • Pisanie pism procesowych, opinii prawnych – w postępowaniach alimentacyjnych obowiązuje zasada pisemności, dlatego też niezbędne jest sporządzanie odpowiednich pism. Adwokat Joanna Zielińska pomaga w pisaniu pozwów o alimenty dla dziecka, pozwów o alimenty dla rodzica oraz umów alimentacyjnych.
  • Reprezentację przed sądem.

Sprawy o alimenty prowadzone przez Adwokat Joannę Zielińską na terenie Łodzi, Brzezin oraz Pabianic tematycznie obejmują:

  • alimenty dla dziecka od rodziców
  • alimenty dla rodziców od dziecka
  • alimenty po rozwodzie między małżonkami